top of page

O MNIE

60074248_10217056011691053_6332724927703

Nazywam się Agnieszka K. Żaba, jestem nauczycielką Jogi, instruktorką Gimnastyki Słowiańskiej w Tradycji Białoruskiej, masażystką (Shiatsu, bańkami chińskimi), mistrzynią konchowania uszu metodą Indian Hopi.

W 2001 roku otrzymałam dyplom ukończenia Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu w specjalności Terapie Naturalne.

Jeszcze nie mając świadomości, tam właśnie rozpoczęła się moja „droga ku jodze”...

Po kilkunastu latach, w 2012 roku, niespodziewanie, przybrała ona konkretny kierunek, aby stać się już „drogą w jodze”.

Mieszkałam wówczas w Hiszpanii,  rozpoczęłam naukę w E.T.Y. – międzynarodowej szkole jogi, założonej w 1971 r. i prowadzonej przez Claude Marechala. Cykle kształcące nauczycieli oraz seminaria prowadzone są na terenie Belgii, Francji, Włoch, Hiszpanii, również w Quebec. 

Claude Marechal i współpracujący z nim profesorowie w szczególny sposób dbają o prawdziwość i wierność przekazu mistrza T. Krishnamacharyi i jego syna T.K.V. Desikachar de Chennal (Madras). Dzięki temu utrzymują charakter i ducha Viniyogi.

Po czterech latach, w 2016, otrzymałam certyfikat i zdecydowałam się pogłębiać swoją wiedzę dotyczącą terapeutycznych właściwości jogi i kontynuuję naukę w „E.T.Y Asociacion Viniyoga” w specjalności Jogoterapeuta.

Równolegle, w latach 2015-2016, podczas 9-miesięcznego autorskiego cyklu warsztatów Carmen Sanchez Segura, poznawałam tajniki jogi dla kobiet ciężarnych oraz tych planujących macierzyństwo.

Od 2013 roku prowadziłam regularne zajęcia Viniyogi dla kobiet w „Asociación Amas de Casa” – jest to hiszpański odpowiednik „Stowarzyszenia Gospodyń Domowych”, w Altea la Vella i w przepięknym parku, przy plaży Villa Gadea. Sezonowo prowadziłam zajęcia dla zorganizowanych grup w „Hotel Cactus Albir”.

Współpracowałam również z dwiema klinikami fizjoterapii “Espai Vital” oraz “Espai Salut”, wykonując masaże terapeutyczne i zabiegi konchowania uszu metodą Indian Hopi.

 

Po kilkunastu latach przebywania poza Polską, życie zatoczyło krąg... mieszkam, realizuję i odkrywam siebie w rodzinnej Świdnicy.

Od marca również jako instruktorka Słowiańskiej Gimnastyki dla Kobiet w Tradycji Białoruskiej.

 

Ukończone kursy:

  • Teoretyczno - Praktyczny Akupresury i Masażu Chińskiego bańkami szklanymi, I stopnia, O.T.N Bożena Tamborska, Wałbrzych, 2001

  • CONE MASTER, tyluł Mistrza-konchowanie uszu metodą Indian Hopi, Hopi Asociation of Ancient Healing Mobality, Wałbrzych 2003

  • SU JOK THERAPHY, cykl 1, 2. Internacional Su Jok Theraphy Association, Wrocław 2007

  • Słowiańska Gimnastyka dla Kobiet w Tradycji Białoruskiej, certyfikat instruktorski - szkoła Oksany Pawłowskiej, marzec  2018

  • Studium Edukacji Ekologicznej (Terapie Naturalne) we Wrocławiu 1999-2001

  • E.T.Y VINIYOGA, Hiszpania 2012-2018

bottom of page